SIF inviterer til "Ballskole"

Postet av Stine Søderlund den 25. Sep 2025

SIF’s visjon er «AKTIVT OG LIVSLANGT FELLESSKAP». Ballskolen er aktivitetstilbud for de som går siste og nest siste året i barnehagen. Dette er et tilbud som består av sosialt felleskap, lek og varierte aktivitet. Ballskolen introduserer barna for særidrettene, fotball og håndball som er de to største ballidrettene i SIF.

Treningene baserer seg på lek og gøy en time i uken med mål om å bli introdusert for og kjent med våre to ballidretter. Aktivitetene vil stimulere barnas grunnleggende motoriske ferdigheter (krabbe, gå, løpe, hoppe, kaste). Like viktig er å samspille med andre og de får føle på hvordan det er å være en del av et lag.

Treningene foregår i SIF hallen i Sørumsand Idrettspark, hver torsdag 17.00-18.00. Vi har kun 40 ledige plasser. 

PÅMELDING TIL BALLSKOLEN I SPOND

For mer informasjon se vedlagte PDF med beskrivelse av tilbudet.

Alle avgiftene betales i Spond appen som er vårt system for medlemshåndtering.

Ballskolen er et samarbeid mellom fotballgruppa og håndballgruppa i SIF. Har du spørsmål om Ballskolen, kontakt oss på peg@sif.no eller thalmoy@gmail.com

Vi inviterer til foreldremøte på klubbhuset i Idrettsparken tirsdag den 7.oktober, kl. 19.00

Første trening vil være torsdag den 16.oktober i SIF hallen, kl. 17.00-18.00

Mer info om ballskolen her: Beskrivelse SIF Ballskole_2025.pdf


Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.